charaktyerystyka stylu nowoczesnego

Nowoczesne wnętrza są minimalistyczne, przestrzenne i funkcjonalne. Osoby, które planują urządzać swoje mieszkanie, dom lub też biuro i szukają najbardziej odpowiedniego stylu, powinny koniecznie zapoznać się z poniższym artykułem, przedstawiamy w nim krótką charakterystykę stylu nowoczesnego. Zachęcamy do lektury. 

Styl nowoczesny – co to jest? 

Styl nowoczesny we wnętrzach to odzwierciedlenie obecnego trybu życia wielu osób. Trudno szukać w takich domach lub lokalach drobiazgów, bibelotów oraz niepotrzebnych dekoracji. Pomieszczenia są minimalistycznie urządzone, panuje w nich harmonia, ale także przytulność. 

Styl ten narodził się z buntu i ze zmęczenia bogato zdobionymi wnętrzami. Jego entuzjaści szukali prostszych i praktyczniejszych rozwiązań. 

Styl nowoczesny – jak urządzać wnętrza? 

Wnętrza muszą zostać urządzone w sposób przemyślany, a całość powinna ze sobą świetnie się komponować. W stylu nowoczesnym precyzyjnie dobiera się meble, dodatki, a także kolory. Dużą rolę odgrywa przestrzeń i światło. Mieszkania w bloku, które zazwyczaj mają mniejsze metraże, powinny zostać urządzone w jasnych kolorach, warto postawić na przynajmniej kilka źródeł światła, a także na meble w stonowanych barwach z elementami pozłacanymi lub posrebrzanymi. 

Jakie kolory wybrać? 

W stylu nowoczesnym dominuje biel, szarość, beż oraz pastelowe odcienie. Ściany i meble powinny być jasne, natomiast dodatki mogą być w kolorze czarnym lub też żółtym, zielonym czy czerwonym. Należy pamiętać, aby postawić na jeden kolor dominujący. Osoby, które lubią styl tradycyjny, mogą zdecydować się także na drewniane dodatki, na przykład nowoczesne meble w stylu boho. Nie należy zapominać też o roślinności. 

Coraz więcej osób aranżując swoje domy, mieszkania lub też biura, stawia na styl nowoczesny. Przestrzenie muszą zostać urządzone w sposób minimalistyczny, z ograniczoną ilością dodatków, a także ozdób. Dzięki temu będą optycznie wydawać się większe. Warto postawić na jasne ściany, a także meble. Jedynym akcentem kolorystycznym powinny być dodatki. Najrozsądniej jest zdecydować się na jeden lub dwa kolory przewodnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Email address is required.